[huge_it_share]Deep Web’e Nasıl girilir ?

Enine Boyuna Deep Web ‘i anlattığımız bu ikinci yazımız da şimdi de nasıl Deep Web’e gireceğimiz değineceğiz.

  Deep Web ‘e normal olarak kullandığımız tarayıcılar ile giriş yapamıyoruz. Önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi bizim kullandığımız Tarayıcılar / Arama motorları bizi Deep Web ‘ten uzak tutmak için var aslında peki o zaman nasıl gireceğiz ?

Deep Web’e girmek için başka bir tarayıcıya ihtiyacımız olacak Tor Browser !

Deep Web, Tor Browser


Tor Browser Nedir ?

 

Tor Browser ‘in açılımı : The Onion Router‘dır öncelikle bunu kavrayalım. İlk olarak ABD ordusunun uzantısı olarak kullanılıyordu. Daha sonradan son kullanıcılar falan kullanmaya başladı bu ağı. İlk olarak bu şekilde ortaya çıktı.

Kullanım Amacı: Gizlilik. Zaten tor ağının bir diğer adı ise anonim ağ’dır.. Tüm İnternet’i sansürsüz olarak özgürce kullanmanızı sağlar. Siz özgürce dolaşırken aynı zamanda gizlilik ilkelerinizi olabilecek en iyi seviyede korur ve konumuzu paylaşmaz.

Tor ağının karmaşık bir çalışma prensibi var, ve bu da bizi takip etmek isteyenlerin işini zorlaştırıyor. Sürekli sizin bağlandığınız İP adresi üzerinde değiştirme işlemi yaptığı için sizi kimse takip edemez diyebiliriz. O yüzden bu browser ‘i kullanacağız.

Tor Browser’i indirelim !

Tor Browser’i indirmek için öyle derinlemesine bir araştırma yapmaya gerek yok, Google’da “Tor Browser” şeklinde bir arama dahi yaparsanız indirme linkleri çıkacaktır. Ben size Gezginler’den indirmenizi tavsiye edebilirim.

Torindirme
Tor Browser indikten sonra Belgelerime girerek Karşıdan yüklenenler veya downloadklasörüne giriniz. (sizin nereye indirdiğinize bağlı olarak dosya konumu değişir)

Daha sonra indirdiğiniz Tor Browser tarayıcısına tıklayarak kurulumu başlatınız.
adsız

Ve Sırasıyla bu önergeleri takip edeceksiniz.

1) Kurmak istediğiniz Klasör’ü seçin.

1

2) Yükleme tamamlandıktan sonra “Bitir” Butonuna tıklayarak kurulumdan çıkın.

adsız (1)
3) Daha Sonra karşınıza gelen bu ekranda “Bağlan” Butonuna tıklayarak Tor tarayıcımıza ulaşmış oluyoruz.

1 (1)

4) Ve Karşınızda TorBrowser !

TorBrowserYBSDEFTERİ
Artık Tor ağına bağlıyız ve dilediğimiz gibi anonim bir şekilde internette sörf yapabiliriz. 

 

Eğer bilgisayarınızın saat ve tarihi doğru değilse web sitelerine bağlanmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hidden Wiki Üzerinden DeepWeb Linklerine ulaşabilirsiniz, yada kullandığınız arama motorlarına “Deep Web Link” yazarak aratırsanız bir çok link’ e ulaşabilirsiniz.

Hemen Paylaş Bize Destek Ol !